Vakarėlių galvosūkiai ir užduotys

Organizuojant šventinį vakarėlį dažnai pritrūksta idėjų, kaip užimti dalyvius. Mūsų pasiūlymas – surenkite galvosūkių – istorijų konkursą – žinoma su prizais ir siurprizais nugalėjusiems! Žemiau pateikiame kelis galvosūkius – istorijas, kuriuos spręsdami vakarėlio dalyviai praleis tikrai nemažai smagaus laiko. Atsakymus pateikiame žemiau, tačiau rekomenduojame pradžioje pasukti galveles patiems 😉

Taisyklės

Vienas žmogus parenkamas žaidimo vedėju (jis žino visą istoriją), kitų tikslas yra išsiaiškinti visą istoriją. Žaidimo pradžioje vedėjas papasakoja istorijos pabaigą ir užduotį (žr. Galvosūkių – istorijų užduotys), o kiti dalyviai turi atkurti visą istorijos eigą (žr. Galvosūkių – istorijų atsakymai). Dalyviai užduoda klausimus žaidimo vedėjui, į kuriuos jis atsako TAIP, NE, arba Nesvarbu.

Beje, jei vakarėlyje atsiras jau sprendusių šiuos galvosūkius, paprašykite, kad šie sąžiningai prižadėtų nepadėti kitiems dalyviams 😉

Galvosūkių – istorijų užduotys:

 1. Keliautojai dykumoje rado mirusią merginą. Ji yra visiškai nuoga, o rankoje laiko nulaužtą degtuką. Reikia atsakyti kaip ji mirė ir išaiškinti kodėl nuoga ir su nulaužtu degtuku rankoje.
 2. Dykumoje rasti du vyriškiai. Vienas iš jų gyvas, net nesusižeidęs, o kitas – miręs. Abu vyriškiai turėjo po kuprinę. Pirmojo kuprinė atidaryta ir pustuštė, o antrojo, to mirusio – pilna ir užsegta. Klausimas: kas yra kuprinėje?
 3. Policija kambaryje aptiko nužudyto vyriškio lavoną. Šalia numestas tuščias termosas. Reikia atsakyti kaip buvo nužudytas vyras.
 4. Į barą užėjo du vyrai ir užsisakė po tokį patį gėrimą su ledo gabaliukais. Abu išgėrė. Vienas vyras po to mirė, o kitam nenutiko nieko. Kaip tai paaiškinti?
 5. Vyras užsisakė restorane keptą žuvėdrą. Suvalgė vieną kąsnį, išėjo iš restorano ir nusižudė. Kodėl jis taip padarė?
 6. Grįžo žmogus namo, užgesino šviesą ir nuėjo miegot. Ryte atsikėlė, pažiūrėjo pro langą ir nusižudė. Kodėl?

Galvosūkių atsakymai

 1. Grupelė žmonių skrido oro balionu virš dykumos ir pritrūko kuro balionui. Vis žemiau ir žemiau skrido ir bijojo nukristi į dykumą. Tuomet visi keleiviai ėmė nusirenginėti ir mėtyti drabužius pro bortą. Tačiau to nepakako. Iki civilizacijos dar toli, o jau bereikalingo balasto nebeturi. Tada sugalvojo kiekvienas traukt degtuką ir kas ištrauks nulaužtą, tas turės iššokt iš baliono, taip išgelbėdamas likusius. Tas nelaimingas degtukas teko merginai, kuri nuoga iššoko iš baliono ir užsimušė. Taip ją ir rado užklydę keliautojai.
 2. Vyriškiai šoko su parašiutais. Vieno išsiskleidė, kito ne.
 3. Žudikas nenorėjo palikti nusikaltimo pėdsakų ir nusikaltimo įrankio, todėl termose atsinešė smailą varveklį kuriuo nudūrė savo auką. Žudikas pabėgo, varveklis ištirpo. O kambaryje liko tik tuščias termosas ir lavonas.
 4. Du vyrai nuėjo į tą patį barą, užsisakė po tokį patį gėrimą su ledo gabaliukais. Visa esmė tame, kad ledo gabaliukai buvo užnuodyti. Vienas vyras tą gėrimą išgėrė greitai ir ledo gabalėliai, nespėję ištirpti, liko ant dugno. O kitas vyras gėrė lėtai, ledo gabalėliai ištirpo, o juose buvę nuodai mirtinai apnuodijo vyriškį.
 5. Nuskendo laivas. Grupe keleiviu išsigelbėjo, bet pateko į negyvenamą salą. Toje saloje atsidūrė ir vyras su žmona. Ryte po nelaimės vyras atsikelia ir žiuri, kad visi kažką skaniai valgo. Jis irgi paragauja ir paklausia kieno čia mėsa? Bendrakeleiviai paaiškina, kad tai kepta žuvėdra. Paskui vyras pasigenda savo žmonos. Jam paaiškina, kad žmona kažkur dingo ar tai paskendo. Po kiek laiko gelbėtojai randa saloje tuos žmones ir pargabena namo. Vyras iškart nueina į restoraną ir užsisako keptą žuvėdrą. Jam patiekia kaip prašė ir jis atsikandęs viena kąsnį supranta, kad tada saloje valgė visai ne keptą žuvėdros, o savo dingusios žmonos mėsą. Jis neištveria ir išėjęs iš restorano nusižudo.
 6. Tas žmogus buvo švyturio prižiūrėtojas ir grįžęs namo užgesino švyturio šviesą. Tai ką pamatė ryte pro langą, privertė jį nusižudyti, nes ten buvo daug sudužusių laivų.

Gal bus naudinga:

Komentarai

 1. Dovilė. sako:

  Nesugalvojami, bet visiškai logiški atsakymai. ;DD
  Šaunuoliai. :}}

 2. Inga sako:

  Oi, kaip ieškojau šitų istorijų! Aš irgi žinau keletą, bet vaikai vis prašo naujų, tai dabar turėsiu, ką papasakoti :)

 3. Ingri sako:

  aciukas, bet galetu cia buti ir kokiu nors siurpiu zaidimu ;]

 4. bajeriukai sako:

  Argi nešiurpūs žaidimai apie žmogžudystes? :)

 5. grete sako:

  juokingi kai kurie atsakymai bet ir logiski

 6. dasda sako:

  cia geri. kai kuriuos as zinojau, okai kuriu ne bet siaip idomu juos sprest arba kitiem sakyt, bet labai sunkus

 7. ineta sako:

  man rei ketu uzduociu gimtadieniui gal kas pagelbetu

 8. barsukas sako:

  kaip grazu barsuke:d
  ho ho:D